Четверг, 18.10.2018, 13:14
Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

.

Block title

Поиск


Главная » 2012 » Декабрь » 21 » Зовнішнє оцінювання 2013 – особливості та новації
Зовнішнє оцінювання 2013 – особливості та новації
09:56

12 грудня 2012 року в управлінні освіти та науки Херсонської облдержадмінстрації під головування начальника управління Андрія Яценко відбулась нарада керівників районних органів управління освіти за участю представників Сімферопольського регіонального центру оцінювання якості освіти. Головним питанням було: «Особливості організації зовнішнього незалежного оцінювання в 2013 році».

Під час наради, обговорювались умови організації осіб, які виявили бажання пройти зовнішнє оцінювання, організації процедури ЗНО – 2013 в пунктах тестування та порядок визначення результатів ЗНО та їх оскарження.

Слід зазначити, що ЗНО – 2013 року матиме декілька відмінностей від попередніх років. По-перше, до переліку предметів, за якими проходитиме тестування, додано ще світову літературу. По-друге, з історії України, всесвітньої історії, математики, біології, географії, фізики, хімії абітурієнту буде надаватись тестовий зошит українською, російською, кримськотатарською, молдовською, польською, румунською або угорською мовами на вибір. Зі світової літератури тестовий зошит буде надаватись українською або російською мовами на вибір. По-третє, абітурієнти мають право на складання тестів не більш ніж з 4 предметів.

Порівняно з минулими роками суттєві зміни стосуються і інших умов ЗНО. Значно розширено перелік пристроїв, якими заборонено користуватись у пунктах тестування. Абітурієнти матимуть змогу обирати мову перекладу інформаційного бюлетеня «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2013 рік», який вони отримують разом із Сертифікатом.

Інформаційний бюлетень надсилається українською мовою, але абітурієнти можуть роздрукувати його зі своєї сторінки обраною мовою.

Слід зауважити, що незважаючи на те, що тестові зошити можуть бути обраної мови, всі заходи, пов’язані з проведенням ЗНО повинні проводитись тільки українською мовою. Є ще декілька особливостей, що стосуються участі у додатковій сесії: у ній можуть брати участь особи, які навчаються за кордоном та не можуть пройти ЗНО у встановлені терміни. Також до додаткової сесії можуть бути допущені особи, які за релігійними переконаннями не можуть взяти участь у тестуваннях, що відбуватимуться у релігійні свята. Але вони допускаються до додаткової сесії лише з окремих предметів, на тестуванні з яких не можуть бути присутніми.

Під час наради також аналізувались помилки, що були допущені абітурієнтами під час проходження тестування ЗНО у 2012 році.

Наталія Лісовець

Просмотров: 259 | Добавил: dger | Рейтинг: 0.0/0